Elettronika kerkon dixhital-in shqiptar

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Kompania italiane “Elettronika” kerkon tregun shqiptar. Pas zhvillimit të madh te televizionit dixhital “Elettronika” synon të tregtojë pajisjet e saj për operatorët televizivë. “Tirana do te sherbejë si nje qender edhe per hyrjen ne rajon” Rritja e shpejte e televizionit dixhital ne Shqiperi duket se ka nxitur interesin edhe të kompanive qe prodhojne dhe tregtojne pajisje dixhitale për radio-televizionet. Kompania e njohur italiane Elettronika planifikon që të hyjë së shpejti në tregun shqiptar me të gjithë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of