Elizabeth Warren dëshiron të rindërtojë kapitalizmin amerikan

11/11/2019 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë programin e kandidates demokrate, i është kushtuar pak hapësirë tregjeve dhe bizneseve   Historia e jetës së Elizabeth Warren është e jashtëzakonshme, shkruan The Economist. Ajo lindi në Oklahoma, në një familje ku i është dashur të përballet me vështirësi të shumta. Vite më vonë, ajo vendosi të vazhdojë studimet për drejtësi në Harvard. Si një nënë beqare në vitet 1970, ajo ishte shumë larg asaj që mendohej se duhet të ishte një grua tradicionale, gjë të cilën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of