Emergjenca civile nuk funksionon, do të ngrihet nga donatorët

28/01/2020 11:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPasojat e tërmetit të 26 nëntorit janë ende të freskëta pasi mijëra banorë në zonat e prekura janë ende të pastrehë, por shqiptarët duhet t’i luten zotit që mos të krijojë ndonjë fatkeqësi tjetër në këtë mes dimri pasi emergjencat civile mbeten ende të shkrehura, pa fonde, struktura etj. edhe pse ngjarje të rënda përjetuam. Ligji i ri i Mbrojtjes Civile që ka hyrë në fuqi vitin e kaluar dhe që parashikon një riorganizim rrënjësor te sektorit të emergjencës ende […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of