Emergjenca e COVID-19 ndryshon imazhin e kolosëve të teknologjisë

06/04/2020 9:53 AM 0 komente

Facebook, Google e të tjerë reaguan me shpejtësi dhe efikasitet ndaj pandemisë dhe gatishmëria e treguar duket se ndërpret një zinxhir të gjatë përplasjesh me politikën dhe qytetarët…   Të denigruar dhe të akuzuar si përgjegjës për thuajse çdo të keqe të kohës sonë dixhitale, kolosët e teknologjisë po ia dalin mbanë në një sipërmarrje që askush nuk mund ta parashikonte: ata po bëjnë një figurë të mirë, në periudhën më të vështirë me të cilën po përballet bota që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of