Emigrantet fermeret e mundshem

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bujqësia shqiptare duket se i ka drejtuar sytë drejt emigrantëve të saj, të cilët për vite kanë punuar tokat e fqinjëve dhe sillnin përmes importuesve shqiptarë këto prodhime në familjet e tyre. Gjatë këtij viti, sipas burimeve zyrtare të MBUMK, 67 emigrantë kanë fituar subvencion nga qeveria shqiptare në mbjelljen e vreshtave dhe pemtoreve. Kështu, ndihma e qeverisë është shfrytëzuar edhe nga emigrantët që kanë punuar në bujqësi në vendet e huaja dhe kanë vendosur të investojnë në këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of