Emmanuel Macron përballet me zemërimin e të moshuarve

30/09/2019 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një tjetër president francez tenton për të zbatuar reformën e pensioneve. Në të kaluarën, kjo tentativë ka dështuar   Sizifi e kishte shumë më të lehtë, krahasuar me reformatorët francezë të pensioneve. Figura mitologjike u mallkua përjetësisht dhe u dënua që të ngjiste një gur në majë të një kodre dhe ta shihte atë të rrokullisej sërish poshtë gjatë natës. Por atij kurrë nuk iu desh që të bindte fiset galike që të dilnin në pension më vonë, shkruan […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of