Ëndrra e Ballkanit për një të ardhme, diku larg

16/12/2019 12:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë Tetovë, Maqedoninë e Veriut, autobusë të mbushur plot me punëtorë emigrantë largohen pothuajse çdo natë, drejt destinacioneve si Italia, Gjermania dhe Zvicra, të cilat janë njëkohësisht edhe destinacionet më të pëlqyera të emigrantëve nga Maqedonia e Veriut. Trishtimi që pasqyrohet në fytyrat e tyre është reflektim i valës së trishtë të emigracionit që ka përfshirë rajonin e Pollogut (Maqedoninë Veriperëndimore). Sidoqoftë, kjo situatë që po ndodh në Maqedoninë e Veriut nuk është një rast i izoluar, pasi emigracioni po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of