Energjia berthamore: Pro dhe kundra

20/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nevoja për energji po rritet gjithnjë e më shumë në mbarë botën, si për vendet në zhvillim ashtu dhe ato të zhvilluara. Jashtë Europës, situata paraqitet edhe me e keqe, si rrjedhojë e konsumimit më të lartë të energjisë elektrike për familje. Në mënyrë që të plotësohet një kërkesë e tillë, nevojitet ndërtimi i centraleve të tjera bërthamore. Po cila është teknologjia më e mirë për të prodhuar energjir Sigurisht që kjo pyetje duhet të marrë përgjigje rast pas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of