Energjia, liberalizimi mes pikëpyetjesh

12/03/2019 12:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në janar, çmimi i energjisë për grupin e bizneseve të liberalizuara, që furnizohen nga Operatori i Shpërndarjes Elektrike, arriti 18.73 lekë/kwh, duke u dyfishuar në raport me 9.5 lekë/kwh që ishte çmimi për këto biznese para se të dilnin në treg të lirë. Situata ka vënë në vështirësi bizneset, të cilat janë përballur me fatura “të kripura” dhe shprehen se nuk do t’i paguajnë. Përballë këtij ekstremi ka edhe nga ato biznese që “liberalizimi” nuk iu ka rezultuar edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of