Energjia nuk do te mungoje

17/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pavarësisht se po shterojnë rezervat e lëndëve fosile, sidomos nafta Kohet e fundit, ka filluar te ndihet nje shqetesim i madh per shterimin e rezervave te energjise primare nga lendet fosile (sidomos naftes, gazit dhe qymyr-gurit) si rezultat i rritjes se nevojave te perdorimit te saj ne te gjithe sektoret e jetes. Me shkallen e sotme te njohjes se shfrytezimit te rezervave, sidomos ato te naftes, mendohet se ato do te mjaftojne edhe per 20-30 vjet. Sot ne Bote […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of