Energjia / Projekti i Rimëkëmbjes do të shtyhet, qeveria në negociata me BB

09/07/2018 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë rishikim i fundit periodik i Projektit të Rimëkëmbjes në sektorin e energjisë, ku financues është Banka Botërore, ka dalë në përfundimin se objektivat e vendosura në fillim të programit, me shumë gjasa, nuk do të arrihen sipas kalendarit të rënë dakord. “Komponenti më i madh që lidhet me përmirësimin e infrastrukturës së shpërndarjes ka pasur disa vonesa dhe nuk do të arrijë objektivin e përfundimit që është nëntor 2019. Janë rënë dakord disa masa me Operatorin e Shpërndarjes së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of