Energjia, Sekretariati: Qeveria të ndalojë zhvillimin e hidrocentraleve në Valbonë dhe Vjosë

19/04/2021 12:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSekretariati i Komunitetit të Energjisë ka reaguar lidhur me rezolutat mbi progres-raportet e zgjerimit të Komisionit Europian për vitet 2019-2020, për disa vende të rajonit, përfshirë Shqipërinë, duke theksuar se mbështet detyrat që janë lënë në disa sektorë. Sa i takon energjisë janë të paktën tetë pika që kanë të integruar edhe mjedisin dhe transportin. Sekretariati i Parlamentit Europian nxit qeverinë të minimizojë ndikimin në biodiversitetin, duke ndaluar zhvillimin e hidrocentraleve në zonat e mbrojtura, veçanërisht në zonat pranë lumenjve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of