Epoka, vazhdimesi e Kolegjeve Turke

15/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint E. Shehu “Universiteti Epoka” eshte ne prag te nisjes se vitit te dyte te aktivitetit akademik ne Shqiperi. Ai u themelua nga Kompania arsimore “Turgut Ozal Education” sh.a., qe ka krijuar nje eksperience te gjate 15-vjeçare ne Shqiperi me “Kolegjet Turke” ne arsimin e mesem. Sipas zevendesrektorit, Prof.Dr.Omer Eroglu, si nje vend ish-komunist, Shqiperia ka nevoje te rindertoje themelet e formimit shoqeror, ekonomik dhe kulturor. Kjo eshte arsyeja pse kompania qe ai perfaqeson prej vitesh eshte angazhuar me punen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of