Epokë e re për tregjet financiare të Europës

16/10/2017 11:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAto çka synohet të arrihet nëpërmjet këtij ligji është e lavdërueshme, por zbatimi i tij po shndërrohet në një makth   Po në të njëjtën mënyrë si edhe klubet, me të cilat ajo ngjan shpeshherë, industria financiare tenton të diskriminojë ata që nuk janë anëtarët e saj, të tillë si depozituesit e bankave, investitorët me pakicë dhe firmat e vogla, shkruan The Economist. Forma më e përhapur e diskriminimit është ende e paqartë, në errësirë, aspak transparente dhe është pothuajse […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of