Është krizë, pihet më pak kafe

01/10/2012 1:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKa ardhur koha që t’i kuptojmë më mirë anglosaksonët. Është si të zbulonim se britanikët dhe irlandezët nuk shkojnë më në pub-e dhe kanë hequr dorë nga shijimi i birrës. Është e njëjta frikë që ka treguar edhe “Financial Times”, që vendosi në faqe të parë lajmin se në Itali ka rënë konsumi i kafesë. E kjo është shoqëruar me konfirmime se tani italianët po mbrohen nga kriza, duke mos shkuar më në bare, por e konsumojnë këtë pije kaq […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of