Euro bie, dollari rritet

14/02/2020 8:32 AM 0 komente

Monedha e përbashkët, euro humbi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt dollarit amerikann dhe u këmbye me 1.0827 euro për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët në tre vitet e fundit.

Euroja u këmbye me 1.0619 franga zviceriane.

Jeni ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 109.80 jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi mëngjesin e kësaj të premteje, ndërkohë që gajtë muajit të kaluar ky indeks shënoi një rritje me 1.8 për qind.

Paundi britanik u këmbye me 1.3045 dollarë amerikanë.

Lira turke humbi 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.0603 lira turke për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ra me 0.06 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9818 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of