Euro dhe dollari me rënie

01/11/2017 11:27 AM 0 komente

Indeksi i dollarit kundrejt një shportë prej gjashtë valutave më të mëdha qëndroi në 94.60, duke zbritur nga kulmi i javës së kaluar prej 95.15.

Euro ra lehtë në 1.1644 dollarë, nga vlera prej tre muajsh prej 1.1574 dollarë që preku të premten, pasi qëndrimi i Bankës Qendrore Europiane u perceptua të jetë më shumë se sa pritej.

Zhvendosja më e madhe e monedhës ishte dollari i Zelandës së Re. Ai kërceu mbi 1 për qind në 0.6931 dollarë pasi norma e papunësisë në vend ra më shumë se sa pritej në një nivel nëntë vjeçar prej 4.6 për qind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of