Euro e dobët nxit eksportet europiane drejt Amerikës

23/03/2015 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë euro më e dobët ka nxitur eksportet europiane drejt SHBA-së transportuara nga United Parcel Service Inc. (UPS) me më shumë se 10% krahasuar me një vit më parë, një ndryshim i papritur i madh dhe i shpejtë në flukset tregtare globale, sipas zyrtarit më të lartë të financiar të kompanisë. Kompania globale e transportit ka një perspektivë unike mbi tregtinë SHBA-BE: Ajo dërgon gjashtë aeroplanë mallrash Boeing për çdo ditë mbi Atlantik. Komentet e drejtuesit të UPS, Kurt Kuehn […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of