Euro, nuk ka vend për panik

14/05/2018 12:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZëvendësguvernatorja e Bankës së Shqipërisë, znj. Elisabeta Gjoni, shpjegon arsyet e rënies së euros dhe e përjashton de-euroizimin si një faktor   Euro po shfaq një prirje rënëse afatgjatë të nisur që prej fundit të vitit 2015. Zv/guvernatorja e Bankës së Shqipërisë, znj. Elisabeta Gjoni, pohon se arsyet kryesore që kanë ndikuar në këtë tendencë lidhen me përmirësime strukturore në ekonominë shqiptare, si rritja e eksporteve, investimeve të huaja, të ardhurave nga turizmi, rënia e preferencës për të mbajtur aktivet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of