Euro rritet, dollari bie

15/08/2019 9:32 AM 0 komente

Monedha e përbashkët shënoi rritje mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt dollarit amerikan. Ajo avancoi me 0.1 për qind dh eu këmbye me 1.1152 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit, ishte në nivelin 97.925. DXY.

Ndërsa dollari amerikan u këmbye me 105.91 jen.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9735 dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2069 dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6786 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0391 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of