Euro rritet, dollari bie

19/12/2019 9:03 AM 0 komente

Monedha e përbashkët, euro, fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan. Ajo u rrit me 0.1 për qind dhe u këmbye me 1.1128 euro për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan u këmbye me 109.58 jen.

Paundi britanik u këmbye me 1.3086 dollarë amerikanë.

Ndërsa kundrejt euros, paundi britanik u këmbye me 85.06 euro, shumë pranë nivelit të tij të ulët të shënuar më 4 dhjetor.

Dollari australian avancoi me 0.36 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6879 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9979 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of