Euro rritet, dollari bie

23/04/2021 10:09 AM 0 komente

Monedha e përbashkët, euro, avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan. Ajo u rrit me 0.4 për qind dhe u këmbye me 1.2068 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.4 për qind.

Dollari amerikan humbi pikë edhe kundrejt jenit. Ai ra me 0.3 për qind dhe u këmbye me 107.61 dollarë amerikanë për jen.

Yuan-i kinez u këmbye me 6.491 dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3879 paund britanik për dollarë amerikanë.

Kundrejt euros, paundi britanik ishte në nivele të qëndrueshme dhe u këmbye me 86.86 paund britanik për euro,njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët gjatë kësaj jave.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of