Eurobondi 650 milionë euro, meritë e likuiditetit të lartë në tregje

15/06/2020 9:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekzaltimi për eurobondin 650 milionë euro i qeverisë shqiptare ishte kryefjala e javës së shkuar. Në një dalje të gati 1/5 të kabinetit të Këshillit të Ministrave në një konferencë për shtyp për këtë ngjarje të “jashtëzakonshme”, theksi nga kryeministri Edi Rama dhe dy ministrat u vu tek merita e qeverisë dhe llogarive të saj transparente, çka u kishin krijuar besim investitorëve. Askush në fjalën e tij nuk përmendi se marrja e një huaje 650 milionë euro, me një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of