Eurobondi, si intubimi i fundit

15/06/2020 9:30 AM 0 komente

Nga Flir Mosho*   Kryeministri Rama e cilësoi si sukses të padiskutueshëm emetimin e Eurobondit prej 650 mln euro? “Një sukses i madh i qeverisë në emetimin e Eurobondit 2020, ku investitorët u treguan të gatshëm të investojnë me besim në ekonominë shqiptare” – deklaronte Rama. Të gjithë ata që analizojnë ekonominë dhe ndjekin dinamikën e tregjeve financiare e dinë që norma e bonove me afat maturimi 7 apo 10-vjeçare në Eurozonë është praktikisht zero, madje në disa raste është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of