Europa dhe Rusia kane nevoje per energji pozitive

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Daniel Yergin, Simon Blakey Financial Times Në Samitin e së premtes së kaluar, midis Presidentit rus Vladimir Putin dhe Presidentit të Komisionit Europian José Manuel Barroso fjalët "tension" dhe "energji" u dëgjuan përsëri në të njëjtën kohë. çështja më e madhe që ndan Europën me Rusinë është gazi natyror, e njëjta çështje kjo që i mbajti të bashkuar në ditët më të tensionuara të luftës së ftohtë.  Gjatë 40 viteve, tregtia e gazit ka sjellë përfitime për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of