Europa Lindore: Rritja do te kthehet ngadale

09/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rritja po rikthehet në Europën Lindore. Nuk është ende në potencialin e saj të plotë, por shumë vende në rajon midis tyre Rusia dhe Polonia, do të rriten rreth 4% në vitin 2011, që është dy herë më e lartë se Europa Perëndimore. Turqia, Ukraina dhe Kazakistani mund të habisin me zhvillimin e tyre dhe të rriten me më shumë se 5%, ndërsa rimëkëmbja do të jetë më e ngadaltë në Europën Juglindore, ku rritja do të qëndrojë rreth […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of