Europa ne levizje per ranti-Kiner II

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Industrialistët europianë të këpucëve dhe veshjeve janë duke planifikuar që të ashpërsojnë betejën me kompanitë eksportuese nga Kina. Afrimi i skadencës së afatit që do të eliminojë edhe masat anti-dumping dhe kuotave të përkohshme që u vunë vitin e kaluar kundrejt mallrave kineze që konkurronin tregjet e gjithë botës me çmime më të lira duket se ka vënë në alarm të gjithë menaxherët e ndërmarrjeve në Europë. Industrialistët, kryesisht nga Franca dhe Italia, ankohen se shumë eksportues po ndjekin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of