Europa përgatitet për dozat e para të vaksinave Covid-19

28/12/2020 11:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Së shpejti. Por furnizimet dhe marrja janë të pasigurta, shkruan The Economist   Në një vit të zakonshëm, në Velodrom, një arenë e mbyllur në Berlin me kapacitet deri në 12,000 persona, mbahen evente sportive, shfaqje tregtare dhe koncerte. Këtë vit, eventi më i madh për të cilin po bëhen përgatitje, është një vaksinim masiv. Nëse gjithçka shkon sipas planit, në fillim të janarit, njerëzit do të kalojnë nëpër 75 kabinat e arenës që janë duke u instaluar, për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of