Europa Qendrore përgatitet për turbullirat ekonomike

29/06/2020 9:39 AM 0 komente

Qeveritë e Europës Qendrore ishin ndër të parat që imponuan karantina dhe ndër kombet që kanë lehtësuar të parat masat kufizuese të koronavirusit. Por edhe pse duket se kanë shpëtuar nga numri i lartë i vdekjeve nga pandemia, ato kanë të ngjarë të goditen më shumë se fqinjët e tyre nga pasojat ekonomike të virusit, paralajmërojnë ekonomistët. E çliruar nga numri i ulët i infeksioneve dhe nga vdekjet e pakta – p.sh. Sllovakia regjistroi vetëm 1,513 raste të konfirmuara dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of