Europa tani ka mbetur mbrapa në garën e korporatave

19/07/2021 12:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Toka e mbetur pa ambicie. A mund ta rrisë sërish rolin e saj? Bizneset amerikane dhe kineze i kanë lënë mbrapa homologët e tyre europianë, shkruan The Economist   Në vitin 1984, një ekzekutiv amerikan rreth të njëzetave, gjatë një vizite në Francë, u dha europianëve disa këshilla për suksesin e korporatave. Sipërmarrësve u duhej dhënë një shans i dytë nëse dështonin dhe burokratët qeveritarë nuk ishin investitorë të përshtatshëm, tha ai në një intervistë televizive. Këshillat e tij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of