Europa – Zhvillime

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Greqia, si do ta nxisë punësimin Papunësia në Greqi është një problem kryesor, pohoi Kryeministri i vendit, George Papandreou, javën e kaluar, duke njoftuar një plan prej 2.6 miliardë eurosh, në mënyrë që të ndihmojë të papunët të përballojnë recesionin më të keq të vendit në dekada, si dhe për të trajnuar punonjësit. Vendi i zhytur në borxhe po merr masa të ashpra për të reduktuar deficitin dhe paketa e rreptë në kuadrin e kredisë shpëtuese prej 120 miliardë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of