Europianet optimiste

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Europianet duan te jetojne me euro te forte, deshirojne reforma per te rritur ekonomine. Ndryshimet ne sistemin e taksave dhe unifikimi drejt minimumit te TVSH-se. Investimet pritet te zhvendosen nga eurozona drejt vendeve ne zhvillim ku kostot jane me te ulta. A mund te perfitoje Shqiperiar   Shansi Nje sere kompanish, qe i shesin produktet ne monedha te tjera dhe jo ne Euro, po mendojne te zhvendosin prodhimin jashte eurozones drejt vendeve ne zhvillim ku kosto e punes dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of