Eurostat: BE importoi nga Shqipëria 5.7 milionë euro maska gjatë pandemisë

12/10/2020 8:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbyllja e papritur në mars, teksa Shqipëria dhe Europa po përpiqeshin të frenonin pandeminë e koronavirusit i vuri gjithë bizneset në vështirësi. Industria e tekstileve, eksportuesi më i madh në vend, u gjend përballë anulimit të porosive nga partnerët e huaj, kryesisht ata italianë. Por, me ndryshimin e menjëhershëm të situatës, një shans u shfaq në horizont. Kërkesa për maska u rrit ndjeshëm nga të gjitha vendet. Mimoza Vojka, administratore e kompanisë së prodhimit të veshjeve sportive SAM, pohoi se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of