Eurostat: Shqiptarët, me fitimet më të ulëta mujore në Europë

22/03/2021 12:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe 302 euro në muaj, Shqipëria renditet e fundit në Europë për fitimet mediane mujore bruto për vitin 2018 të qytetarëve të saj, sipas një publikimi të Eurostat. Këto të dhëna (fitimet mediane) referojnë që gjysma e shqiptarëve fitojnë më pak se 302 euro në muaj dhe gjysma tjetër më shumë. Më pak në Europë fitojnë dhe banorët e Maqedonisë së Veriut, Bullgarisë, Turqisë, Serbisë, Malit të Zi (të dhënat për M.Veriut, Malit të Zi, Turqisë janë të vitit 2014). […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of