Eurozone, dimri ngadaleson rritjen

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dimri i ashpër goditi rritjen e Eurozonës në fund të vitit që kaloi, por ekonomia e rajonit ende arriti të zgjerohej me një ritëm modest dhe të tejkalojë Britaninë e Madhe. Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) në të 17 vendet që ndajnë euron u rrit me 0.3% në tremujorin e fundit, në krahasim me tre muajt e mëparshëm, sipas Eurostat, zyrës europiane të statistikave. Ritmi i zgjerimit, që ishte i njëjtë si në tremujorin e mëparshëm, ishte më i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of