EV, objektiv afatgjatë

28/01/2019 1:07 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDeri më tani me modelin Ioniq dhe Kona, kemi realizuar vetura elektrike në platforma që edhe ose kryesisht i shërbejnë nevojave të tjera – por nuk do të jetë gjithmonë kështu. Për ta thënë këtë vjen Ki-San Lee, drejtori i R&D për Hyundai, që gjithashtu bën të ditur një plan të dedikuar për makinat me bateri në vitin 2020. Shumë fleksibël, i shërbejnë të gjithë gamës me zero emetime: në vitin 2021 do të lindë edhe një veturë me performancë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of