Facebook-u premton se do të sillet më mirë tani e në vazhdim

29/07/2019 12:24 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNuk është hera e para që një ekzekutiv i Facebook thirret përpara Kongresit në Uashington, DC, për të dhënë shpjegime në lidhje me një mori pyetjesh që do t’i bëhen në seancën dëgjimore. Të paktën, ligjvënësit amerikanë që ishin të pranishëm në një situatë të tillë, kësaj here (më 16 dhe 17 korrik) dukeshin më të përgatitur se ata të një viti më parë, të cilët kishin shumë pak informacion për biznesin e Facebook gjatë seancave dëgjimore lidhur me shkeljen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of