Fajësoni populistët, jo reformatorët, për fiaskon e fundit të Argjentinës

16/09/2019 8:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia ka vuajtur nga trashëgimia e së kaluarës dhe frika për të ardhmen   Përpara se ai të bëhej President i Argjentinës në vitin 2015, Mauricio Macri ishte president i një klubi futbolli në Buenos Aires, Boca Juniors, shkruan The Economist. Më 1 shtator, ekipi u përball me kundërshtarin e tij, River Plate, në superklasiko, termi që përdoret për përballjen e këtyre dy ekipeve. Çuditërisht, për herë të parë, dy “ushtritë e tifozëve kundërshtarë” ranë dakord në një pikë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of