Farma Sotira pajiset me certifikatën e agroturizmit

08/07/2019 2:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFarma Sotira, e cila ndodhet në Leskovik të Korçës, është një nga fermat më të famshme në vend dhe, padyshim, shembull suksesi sa u takon investimeve në agroturizëm. Një atraksion i jashtëzakonshëm turistik, në Juglindje të vendit, Farma Sotira vizitohet nga mijëra turistë të huaj, duke sjellë jo vetëm të ardhura për familjen, por edhe turizëm dhe punësim për banorët e zonës. Ministri Klosi i dorëzoi certifikatën e agroturizmit administratorëve të subjektit Farma Sotira, e cila përveçse certifikohet për herë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of