Fasoni, perseri perballe Kines

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura Cela Kur eksportet e tekstileve dhe këpucëve po njihnin kulmin e tyre, fenomeni Kinë po troket për këtë industri. Në fund të këtij viti skadojnë masat anti-dumping dhe kuotat e përkohshme për produktet kineze drejt BE-së, por industria shqiptare duket e papërgatitur. Kostot e larta për fuqinë punëtore dhe rritja e taksave kanë ulur ndjeshëm konkurrueshmërinë e sektorit Kanë kaluar vetëm dy vjet nga tronditja që shkaktoi Kina në industritë e tekstileve e këpucëve në të gjitha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of