Fasoni, shuhet shpresa e fundit e punësimit dhe eksporteve

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimi 30% më i lartë i energjisë elektrike, rritja me 50% e normës së tatimit mbi qiratë, dividendit dhe tatimfitimit bashkë me përfshirjen e nënkontraktorëve në Tatimin mbi Vlerën e Shtuar kanë rritur koston e punës së industrisë fason, duke bërë që Shqipëria të fillojë të humbasë avantazhin kryesor konkurrues që kishte në këtë sektor. Eksportet frenuan ritmet e zgjerimit në vetëm 4% këtë dymujor nga 25%që ishte rritja e 2014, duke këputur në mes shpresat e qeverisë për rritjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of