Femijet e rinj te Bllokut

18/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Kerin Hope Financial Times 15 dhjetor 2007 Dikur, nje zone e ndaluar per shumicen e njerezve, sot kjo zone po behet nje nga boshtet e qytetit, thote Kerin Hope Per gati 500 vjet, perfshi kohen e sundimit osman, nje periudhe te shkurter te pavaresise se sponsorizuar nga italianet dhe 45 vjet izolimi Stalinist, qendra e kryeqytetit shqiptar, Tiranes, ka qene sheshi Skenderbej. Qe andej, qyteti shtrihet deri neper blloqe te shumta banimi, shtepi te te ardhurve te rinj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of