Fermer dhe emigrant

30/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Nga Albana MUçAJ 33% e fermave jetojne me te ardhurat e emigranteve Jetojne ne fshat, por nuk jetojne me fshatin. Familjet fermere nuk arrijne te sigurojne teresisht te ardhurat e tyre nga bujqesia. Fermere quhen edhe ata qe kane nje siperfaqe te vogel toke apo pak bageti. Sipas te dhenave nga Vjetari Statistikor i Ministrise se Bujqesise, Ushqimit dhe Mbrojtjes se Konsumatorit, rreth 33% e fermereve ne Shqiperi gezojne burime te ardhurash jashte fermes. Sipas te dhenave te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of