Fermeret u gezohen perfitimeve te cmimeve te qumeshtit

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pavaresisht demonstrimeve nga fermeret dhe prodhuesit e produkteve te qumeshtit qe pushtuan Europen javen e kaluar ne shenje proteste per çmimet e ulta te marra per qumeshtin, situata ne Angline veriore tashme i ngjan nje qetesie relative baritore. Gjate muajve te fundit, fermeret ne kete rajon i jane gezuar perfitimeve te ardhura nga permiresimi i çmimeve te siguruara per prodhimin e qumeshtit, gje qe i ka lejuar ata te rikthehen ne nivelet e te ardhurave qe nuk ishin pare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of