Ferrari 430 Biofuel: Fuqia 500 Kf

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe biokarburant përfiton më tepër. Per te konfirmuar zyrtarisht se eshte pothuajse gati per te propozuar nje veture shume sportive qe punon me biokarburantin E85 Ferrari zgjodhi pikerisht Sallonin e Detroidit. E85 eshte nje perzierje prej 85% etanol dhe 15% benzine. Kjo zgjedhje behet pa i detyruar klientet e Ferrarit te heqin dore nga prestacionet dhe sjellja ne rruge e mjetit me te cilen ata jane mesuar tashme. Qe sot te gjithe Ferrrari-t mund te perdorin si lende djegese nje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of