“Ferrokromi, prodhimi jo rentabël prej çmimit të lartë të energjisë”

20/01/2020 10:56 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Drejtori Ekzekutiv i AlbChrome, Luan Saliaj   Në rast se situata e tregut nuk përmirësohet, dhe çmimet e energjisë vazhdojnë në këto nivele, prodhimi i Ferrochromit në Shqipëri nuk është rentabël as konkurrues dhe rrezikon të ndërpritet 100%.   Eksportet shqiptare mund të marrin një goditje nga frenimi i prodhimit në industrinë minerare kryesisht ferrokromi. Luan Saliaj ,Drejtori Ekzekutiv i kompanisë më të madhe minerare në vend, AlbChrome, nënvizon se efekti do të ishte me një tkurrje 150 milionë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of