Fillon edhe në Shqipëri epoka e “bankingut të hapur”

01/03/2021 10:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe ligjin e ri, individët dhe bizneset do të kenë mundësi që t’i aksesojnë të gjitha llogaritë e tyre në banka të ndryshme, nëpërmjet një platforme të vetme dhe gjithëpërfshirëse, që mund të ofrohet nga institucionet financiare që do të licencohen për këtë qëllim. Edhe inicimi i pagesave mund të bëhet përmes një platforme të vetme, përmes së cilës klienti mund të kryejë pagesa nga llogari që mund të ndodhen në banka të ndryshme   Ersuin Shehu Në janar të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of