Financat publike r Intervista: rRrugar e nje investimi

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Intervistë me z.Flir Mosho, drejtor i Menaxhimit të Investimeve Publike në Ministrinë e Financave Veçanërisht në kohë fushate, është gjëja më e zakontë të dëgjojmë politikanë që në mitingje apo takime me elektoratin të premtojnë se do të ndërtojnë një rrugë, ujësjellës apo element tjetër të infrastukturës. Në praktikë, realizimi i një investimi publik nuk është aq i thjeshtë sa të kryhet me një fjalë goje të një politikani. Kuadri ligjor i investimeve përcakton kritere dhe procedura që duhen ndjekur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of