Finance r Banka e Shqiperise: Shenjat e krizes

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka e Shqipërisë përsërit se ekonomia është në rënie, ndërsa i kërkon përsëri qeverisë të kontrollojë rritjen e deficitit buxhetor Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi në mbledhjen e javës së kaluar të mbajë normën bazë të interesit në nivelin 5.75%, ndërkohë që theksoi edhe një herë se sinjalet tregojnë një rënie të ekonomisë shqiptare gjatë fillimit të vitit 2009. Sipas Bankës së Shqipërisë, informacioni më i fundit dhe analizat përkatëse dëshmojnë ngadalësim të aktivitetit ekonomik në vend […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of