Finance r Bankat: Taci, tani edhe bankier

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Shoqëria Anika Enterprises ka blerë 100% të aksioneve të Bankës së Kreditit të Shqipërisë Nga Ersuin Shehu Anika Enterprises ka blerë Bankën e Kreditit të Shqipërisë (CBA). Lajmi konfirmohet nga z.Rezart Taçi, pronar i shoqërisë Anika Enterprises si dhe nga Autoriteti i Konkurrencës, që është njoftuar nga palët në marrëveshje pas nënshkrimit të kontratës. Kontrata në fjalë parashikon kalimin e 100% të vlerës së aksioneve nga MakAlbania, pjesë e grupit kuvajtian Al-Kharafi, tek Anika Enteprises, shoqëria e regjistruar në Zvicër […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of